سه شنبه 30 شهریور 1400 - الثلاثاء 12 صفر 1443 - Tuesday 21 September 2021
معرفی دانشکده


معرفی دانشکده غیرحضوری

 

نظام آموزش غیر حضوری به‌منظور توسعه و تعمیم آموزش و تکمیل کننده روش‌های حضوری طراحی شده است. در آموزش غیرحضوری که به شکل خودآموز انجام می‌شود، فراگیران به جای آنکه خود را با ضوابط انعطاف‌ناپذیر آموزش‌های حضوری هماهنگ سازند و در محدوده زمانی و مکانی معینی چون کلاس درس حضور یابند، مواد و محتوای درسی همراه دستورالعمل‌های لازم را در اختیار می‌گیرند تا متناسب با ویژگی‌های شخصی و وضعیت شغلی خود از آموزش‌های مورد نیاز بهره‌مند گردند. بنابراین، یکی از راهبردهای اساسی برای خروج از بن‌بست‌های آموزش حضوری استفاده از شیوه آموزش غیرحضوری است.

دانشکده آموزش‌های الکترونیکی (غیر حضوری) دانشگاه ادیان و مذاهب در سال 1391 با بهره‌گیری از استاندارد تولید محتوای الکترونیکی ، اساتید و آموزش‌یاران آشنا با فنون آموزش الکترونیکی، پورتال آموزش الکترونیکی، کتابخانه دیجیتال، با مجور رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، کار خود را آغاز نمود. این دانشکده رفته‌رفته می‌کوشد تمام رشته‌های حضوری این دانشگاه را در بخش غیرحضوری نیز بگستراند که این امر در توسعه آموزشی و پژوهشی دانش ادیان و مذاهب نقش بسیاری خواهد داشت.

 

رشته‌های دارای مجوز از وزارت علوم و تحقیقات و فناوری:

شیعه‌شناسی، تاریخ تشیع، فرق شیعه، مذاهب اسلامی، مذاهب کلامی، تصوف و عرفان، فلسفه هنر (مقطع کارشناسی ارشد) و شیعه‌شناسی (مقطع کارشناسی)

 

روش جذب دانشجوی غیر حضوری:

دانشجویان غیر حضوری این دانشگاه از دو طریق کنکور سراسری (پس از قبولی در کنکور و انتخاب رشته محل مورد نظر و آزمون اختصاصی (که هر سال در محل دانشگاه ادیان و مذاهب برگزار می‌گردد) جذب و مشغول به تحصیل خواهند شد و پس از اتمام دوره آموزشی مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد آنان از وزارت علوم صادر خواهد شد.

 

ارتباط با دانشکده:

پایگاه اطلاع رسانی: vu.urd.ac.ir

پست الکترونیک: vu@urd.ac.ir

شماره تلفن: 02532802610

آدرس: قم، شهرک پردیسان، دانشگاه ادیان و مذاهب، مرکز آموزش‌های الکترونیکی(غیر حضوری)کلیه حقوق متعلق به دانشگاه ادیان و مذاهب می باشد.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز