شنبه 2 شهریور 1398 - السبت 21 ذي‌الحجه 1440 - Saturday 24 August 2019
نکات مهم در خصوص انتخاب واحد سمینار برای دانشجویان ترم آخر

تاریخ انتشار: 1394/11/18  تعداد بازدید: 2330

دانشکده غیرحضوری دانشگاه ادیان و مذاهب نکات مهم در خصوص انتخاب واحد سمینار برای دانشجویان ترم آخر را به شرح زیر اعلام نمود:

- پس از اعلام دانشکده مبنی بر شروع زمان‌بندی انتخاب واحد سمینار، دانشجویان موظف هستند به سامانه سیدا مراجعه و استاد راهنمای خود را انتخاب نمایند (ضروری است که قبل از انتخاب واحد، دانشجویان با رزومه و سابقه علمی پژوهشی استاد مورد نظر خود آشنا شوند؛ انتخاب موضوع بر عهده دانشجو است که با مشاوره استاد راهنما می‌تواند آن را به تصویب رساند).

- پس از انتخاب موضوع و تایید استاد راهنما، دانشجو می‌بایست نسبت به تکمیل و ارسال فرم موضوع پیشنهادی سمینار اقدام و آن‌را برای استاد راهنما ارسال نمایند.

- پس از انجام اصلاحات در فرم پیشنهاد موضوع،  استاد راهنما فرم را برای واحد پژوهش جهت تایید در گروه ارسال خواهد کرد و پس از تصویب به استاد راهنما اطلاع داده خواهد شد

- با توجه به محدودیت زمان ارائه سمینار و همچنین پذیرش دانشجو از طرف اساتید، پیشنهاد می‌شود، پس از اعلام شروع انتخاب واحد، سریعتر استاد راهنمای خود را انتخاب نمایید.

- تمام مکاتبات و ارسال مقالات به اساتید، صرفا از طریق ایمیل استاد راهنما امکان‌پذیر است، بنابراین دیگر نیازی به ملاقات حضوری با استاد راهنما نمی باشد مگر با تشخیص خود استاد.

- دانشجویان لازم است تمامی قوانین و مقرارت، چرخه نگارش مقاله، تکمیل فرم‌های بارگزاری شده در سایت، شیوه‌نامه تنظیم سمینار را به دقت مورد مطالعه قرار دهند.

- وظیفه اساتید راهنما به طور کامل مشخص و به ایشان ابلاغ شده است؛ راهنمایی به دانشجو در خصوص انتخاب موضوع و تکمیل فرم پیشنهاد موضوع  فراهم نمودن بستری جهت ارائه نکات مقاله نویسی (این امر به صورت مرتب در سامانه تیم اسپیک توسط خود اساتید انجام خواهد شد، روز و ساعت هماهنگی جهت حضور در سامانه به عهده خود استاد راهنماست) اصلاح اشکالات احتمالی مقاله، تایید یا رد مقاله.

- دانشجو پس از تایید مقاله توسط استاد راهنما، می‌بایست از مقاله خود در دانشگاه و به صورت حضوری دفاع نماید؛ استاد راهنما، استاد داور، مسئول پژوهش و دو نفر از اعضاء هیئت علمی، هئیت داوران را تشکیل می‌دهند (طبق مصوبه شورای دانشگاه دانشجویی که نامه‌ایی مبنی بر پذیرش مقاله در یکی از مجلات معتبر علمی پژوهشی، علمی ترویجی یا علمی تخصصی ارائه نماید، معاف از ارائه می باشد).

تبصره: دانشجویی که نامه پذیرش مقاله دارد در صورت تمایل می‌تواند، از مقاله خود به صورت حضوری دفاع نماید در این صورت 1 نمره به واحد سمینار او اضافه خواهد شد؛ در هر دو صورت (ارائه مقاله به صورت حضوری یا ارائه نامه پذیرش از مجله، انتخاب واحد ضروری است).

شایان ذکر است پی‌گیری در تمام مراحل تکمیل سمینار از انتخاب موضوع تا تعیین زمان دفاع با دانشجو می‌‌باشد.

-  برای دانشجویان خانم در رشته‌های تاریخ تشیع و کلام شیعه، سر کار خانم سلیمه سائری و مهناز علیمردی و در رشته مذاهب فقهی، سرکار خانم طاهره سادات نعیمی به عنوان استاد راهنما در نظر گرفته شده است؛ صرفا دانشجویان خانم در رشته‌های پیش‌گفته در صورت تمایل می‌توانند از استاد خانم برای راهنمایی سمینار خود استفاده و ایشان را در سامانه، انتخاب نمایند

- دانشجویان محترم دقت داشته باشند، مدت زمان ارائه سمینار و اخذ نمره و ثبت در کارنامه تحصیلی، یک ترم خواهد بود، و دانشجو موظف است در طول ترم آخر، تمام مراحل سمینار خود را با موفقیت به پایان رسانده و برای فارغ‌التحصیلی و تسویه حساب و دریافت مدرک تحصیلی خود اقدام نماید.

تبصره1: اگر دانشجویی در طول ترم چهارم موفق به گذراندن واحد سمینار خود نشد، می‌بایست یکبار دیگر این درس را در ترم پنجم اخذ نماید که این امر سنوات مالی و سنوات تحصیلی را به همراه خواهد داشت.

تبصره2: با توجه به این نکته که طول سنوات تحصیلی دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد چهار ترم و نهایتاً پنج ترم می‌باشد، لذا دانشجویان می‌بایست در طول حداکثر پنج ترم موفق به گذراندن تمامی واحدهای سرفصل رشته مربوطه خود شوند و برای فارغ‌التحصیلی خود اقدام نمایند.

تبصره3: در صورتی که دانشجو در پایان ترم پنجم موفق به فارغ‌التحصیلی نشود، می‌بایست بنا به قانون، به کمسیون موارد خاص ارجاع شده که در مورد ایشان تصمیم‌گیری شود.

 

لینک ورود به صفحه رزومه اساتید سمینارنظر شما

نام
*
تلفن همراه
*
پست الکترونیکی
*
متن تصویر
*


کلیه حقوق متعلق به دانشگاه ادیان و مذاهب می باشد.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز