شنبه 2 شهریور 1398 - السبت 21 ذي‌الحجه 1440 - Saturday 24 August 2019
پذیرش دانشجو در مقطع ارشد از میان طلاب سراسر کشور در هشت رشته

تاریخ انتشار: 1394/08/12  تعداد بازدید: 3871

آغاز ثبت نام و پذیرش دانشجوی کارشناسی‌ارشد غیرحضوری (مجازی) اختصاصی طلاب سراسر کشور در هشت رشته بر اساس مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با نظارت سازمان سنجش آموزش کشور از طریق آزمون اختصاصی، از میان طلاب سراسر کشور در مقطع کارشناسی‌ ارشد غیرحضوری (الکترونیکی) در رشته‌های 1. کلام شیعه 2. مطالعات تاریخ تشیع 3. فرق تشیع 4. مذاهب اسلامی 5. تصوف و عرفان اسلامی 6. مذاهب فقهی 7. حکمت هنر اسلامی و 8. فلسفه و کلام اسلامی.

دارا بودن مدرک سطح 2 حوزه‌های علمیه و یا دارا بودن مدرک کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همراه با مدرک حوزوی و نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر قانون وظیفه عمومی را از جمله شرایط ثبت‌نام در این آزمون می‌باشد.

ضمنا دارندگان مدرک معادل، چنانچه شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه شماره 1 تحصیلات تکمیلی همراه با مدرک حوزوی یا مدرک سطح دو را دارا باشند نیز می‌توانند ثبت نام کنند. طلاب خارجی واجد شرایط، نیز بر اساس ضوابط و مقررات تعیین شده از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می‌توانند در این آزمون ثبت‌نام و پذیرفته شوند.

داوطلبان باید حداکثر تا تاریخ 94/10/30، دوره کارشناسی و یا سطح دو حوزه علمیه خود را به اتمام رسانده و در صورت قبولی، هنگام ثبت‌نام باید اصل گواهی مربوطه را به دانشگاه ارائه کنند.

در خصوص زمان و چگونگی ثبت‌نام، علاقمندان به ثبت‌نام در این رشته‌ها می‌توانند تاریخ 94/08/10 لغایت 94/10/02 با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه ادیان و مذاهب به نشانیww.urd.ac.ir   و سامانه پذیرش و ثبت نام این دانشگاه به نشانیAzmoon.Urd.ac.ir   و واریز مبلغ 300.000 ریال (سیصد هزار ریال) بصورت الکترونیکی از طریق این سامانه ثبت نام کنند.

همچنین در خصوص سهمیه رزمندگان و ایثارگران در این آزمون، داوطلبان ایثارگر طبق مقررات سازمان سنجش آموزش کشور از سهمیه برخوردار می‌باشند و با توجه به تصویب قانون جامع خدمات‌رسانی به رزمندگان و ایثارگران واجد شرایط براساس مصوبات مربوطه، 25% از ظرفیت پذیرش به رزمندگان و ایثارگران به شرط کسب حد نصاب نمره علمی اختصاص می‌یابد. و داوطلبان لازم است تا قبل از زمان برگزاری آزمون مدارک ایثارگری خود را به واحد آموزش دانشگاه ادیان و مذاهب تحویل دهند.

برگزاری این آزمون را ساعت 9 صبح روز جمعه 94/10/4 می باشد. این آزمون به صورت تستی (چهار گزینه‌ای) خواهد بود و داوطلبان باید دو روز قبل از زمان برگزاری آزمون  با مراجعه به پایگاه اینترنتی دانشگاه ادیان و مذاهب به نشانی www.urd.ac.ir   و یا سامانه ثبت نام دانشگاه به نشانیAzmoon.Urd.ac.ir   نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام نمایند و در روز آزمون در دانشگاه ادیان و مذاهب، واقع در قم، شهرک پردیسان، مقابل مسجد امام صادق(ع) حضور به هم رسانند.

در مورد نحوه برگزاری کلاس­‌ها، پس از شرکت در آزمون و قبولی به عنوان دانشجوی رسمی دانشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد و تمامی کلاس‌های آنان به صورت اینترنتی است و دانشجو پس از دریافت کد دانشجویی، از بهمن ماه دروس خود را در سامانه آموزش مجازی دانشگاه به آدرس vu.urd.ac.ir مشاهده خواهد کرد. همچنین تمام دروس در هر ترم به صورت صوت، فیلم و جزوه در سامانه قابل دانلود است و لذا دانشجو نیازی به خرید کتاب و حضور در محل دانشگاه ندارد مگر در زمان تطبیق مدارک و آزمون پایان ترم که امتحانات هم پس از اتمام ترم، تنها در یک روز برگزار می‌شود.

دوره آموزشی کارشناسی ارشد مجازی دانشگاه ادیان و مذاهب را در چهار ترم تحصیلی و به صورت آموزش محور می باشد و پس از اتمام دوره آموزشی مدرک رسمی کارشناسی‌ ارشد مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشجویان اعطا خواهد شد.

در خصوص شهریه دانشجویان پذیرفته شده، میزان شهریه براساس قوانین وزارت علوم و مصوبه هیأت امنای دانشگاه ادیان و مذاهب دریافت خواهد شد و هزینه­‌های مازاد از دانشجو اخذ نمی­‌گردد.

 

مواد مشترک، مواد اختصاصی، ضرایب و ظرفیت آزمون

مقطع کارشناسی‌ارشد غیرحضوری

مواد مشترک در کلیه رشته‌ها

عـنوان

منـبع

معارف اسلامی (قرآن وحدیث)

تفسیر مجمع البیان (جزء سی‏ام قرآن)

نام رشته

مواد اختصاصی

ظرفیت پذیرش

1. کلام شیعه

حیات فکری و سیاسی امامان شیعه، رسول جعفریان

39

2. تاریخ تشیع

تاریخ تشیع جلد 1و 2  جمعی از نویسندگان پژوهشگاه حوزه و دانشگاه.

26

3. فرق تشیع

تاریخ فرق اسلامی، ج 1و2، حسین صابری، انتشارات سمت

40

4. مذاهب اسلامی

1. آشنایی با فرق تسنن (به کوشش مهدی فرمانیان)

2. آشنایی با فرق تشیع (به کوشش مهدی فرمانیان)

38

5. تصوف و عرفان اسلامی

1. آشنایی با مجموعه عرفان اسلامی، علی امینی نژاد

38

6. مذاهب فقهی

مدخل علم فقه، رضا اسلامی، فصل چهارم و پنجم، انتشارات مرکز مدیریت حوزه علمیه قم

21

7. فلسفه و کلام اسلامی

بدایه الحکمه

40

8. حکمت هنر اسلامی

خلاصه تاریخ هنر، پرویز مرزبان

30

ضریب مواد اختصاصی و دروس مشترک  در همه رشته‌ها، 4 می‏‌باشد.

 
تلفن پاسخگویی به سؤالات و کسب اطلاعات بیشتر: 32802610-025 شماره‌های داخلی 103، 144، 219 و 228 
 


نظر شما

نام
*
تلفن همراه
*
پست الکترونیکی
*
متن تصویر
*


کلیه حقوق متعلق به دانشگاه ادیان و مذاهب می باشد.

طراحی، توسعه و پشتیبانی: کویر سبز